Evde sıklıkla kullanılan bulaşık makinamıza el deterjanı koymayı düşünenler olabilir. Böyle bir şey yaptığımızda el detarjanı köpüren bir kimyasal olduğu için makinanın içindeki döngü ve hareketlilik içerisinde bulaşık makinesinin içerisini tamamen dolduracak şekilde köpük oluşacaktır. Buda makinanızın çalışmamasını ve dışarıya su veya köpük sızdırmaya başlamasına neden olacaktır.

Siz, siz olun böyle bir şeyi yapmayı düşünmeyin. Yoksa o köpüklerden kurtulmanız bayağı bir zor olacaktır.

Discolar’da ve partilerde yapılan köpük partilerini aratmayacak evinizde köpük partisi yapabilirsiniz.

Böyle bir şeye kalkışanlar için size çözüm olarak imdadınıza yetişen evde çamaşır yumuşatıcısını önerebiliriz. Köpükler içinde olan çamaşır makinamızın içerisine bir fincan çamaşır yumuşatıcısı atıp tekrar çalıştırdığınızda köpükler yavaş, yavaş yok olup bulaşık makinanızın düzeldiğini görebilirsiniz.

Veya çözüm olarak evde çamaşır yumuşatıcısı yok ise bir fincan sıvı yağ koyabilirsiniz ama çamaşır yumuşatıcısı kadar etkili değildir.

Bu malzemeleri bulamayanlar için cam sil üzerine sıkıp köpükleri yok edebilirler veya alkollü içeceklerden bir fincan içerinine boşaltıp yine köpükleri yok edebilirler.

Ev arkadaşınıza veya annenize şaka yapmak içinde bulaşık makinasına bulaşık detarjanı koyup şaka’da yapabilirsiniz. Ama bu etrafın ıslanmasına ve bayağı uğraş veren bir temizlik yapılmasına yol açacaktır. Tavsiye edilmez (Eşek şakası) olarak nitelendirilebilen bir şaka türüdür ayrıca bulaşık makinasının bozulmasına neden olabilir.