Burada belirtilen yiyecekleri tüketince artık sivrisinekler sizden kaçmaya başlayacaklar, sivrisineklerden kurtulmak amacıyla natural bir çözüm var. ‘Keşke daha önceden öğrenmiş olmayı isteyeceksiniz.

Muhtemelen her insanın sivrisinek ısırıklarından bunaldığı ve bıktığı zamanlar olmuştur. En kötüsü de sivrisineklerin sizi ısırdığını ertesi gün vücudunuzda meydana gelen kabartılardan anlamanızdır. Sivrisineklerden kurtulmak amacıyla sarfedilen losyonlarda ise cildimize zararlı kimyasal maddeler bulunur.

Sivrisinek ısırıkları sadece sinir bozucu kabarıklıklardan ibaret değildir. Hastalık taşıyan bir sivrisinek doğrulusunda ısırılmanız durumunda ölebilme ihtimaliniz bile mevcut olabiliyor.

Ülkemizdeki sivrisinekler zika virüsü taşımadıkları ve malarya hastalığı olmadıkları için bir yönden şanslıyız. Fakat bu sivrisinek ısırıklarının sinir bozucu olmadığı manasına gelmemektedir.

Healthyfoodhouse adlı internet sitesi, önerisiyle sivrisinek ısırıklarına son vereceğini iddia ediyor. Her şey B vitamini yardımıyla gerçekleşecek olduğunu söylemektedir.

B vitamininin çok alımı yardımıyla bedende sivrisineklerin nefret ettiği ve insanlar doğrulusunda farkedilemeyen bir koku oluşur.

B vitamini her gün yediğimiz yiyeceklerde var.

Bunların başında patates, fasulye, brokoli ve soğan geliyor. B vitamini sivrisinekleri kovmasının haricinde, metabolizmamıza ve alyuvarlarımıza da çok faydalıdır.

Bu yazımızı sivrisineklerden uzak geçirmek isteyen dostlarınızla paylaşabilirsiniz.