Ana Sayfa Sağlık 1 Haziran 2017 414 Görüntüleme

Bebeğin Önce Suratı Yandı Sonra Soyuldu

Bebeğin Önce Suratı Yandı Sonra Soyuldu Şimdi Annesi Diğer Ebeveynleri Tehlike Hakkında Uyarıyor

Yaz sıcakları kendini hissettirmeye başladı. Dışarıya çıkmadan evvelce güneş kremi sürmeyi unutmayın. Genellikle de bebekleriniz ve çocuklarınızın ciltlerine. Güneş, titiz ciltleri daha acele etkiliyor.

Rebecca Cannon, bir yaşındaki kızıyla birlikte dışarıya çıktı. Anne hem kendine hem de kızına 50 faktörlü güneş kremi sürdüğünden içi rahattı. Rebecca, bebeğinin suratının kızardığını ve soyulmaya başladığını görünce endişelenmesi gerekenin güneş olmadığının farkına vardı. Şimdi başka ebeveynleri uyarıyor.

Rebecca, 50 faktörlü güneş kreminin kızını güneşten koruyacağını düşünmüştü. Fakat kızının suratı kızarmaya ve soyulmaya başlayınca güneş kremlerinin itimat edilir olmadığını anladı.

Rebecca, kızıyla birlikte dışarıya çıkmadan evvelce 50 faktörlü güneş kremi sürdü. Ertesi gün kızının suratı yanmaya ve soyulmaya başladı.

Rebecca, “Gün geçtikçe kızımın suratı daha da kızarmaya başladı. Bir gün sonra suratı şişti. Suratı kıpkırmızıydı. Hem de suratı da soyulmaya başladı” dedi.

Rebecca derhal kızını hekime götürdü. Doktor, yaptığı muayene ardından çocuğun ikinci dereceden yanığı olduğunu söyledi. Doktora göre bunun asıl sebebi güneş kremiydi. Öte yandan çocuğun güneş kremine alerjisi olma olsılığı de vardı.

Rebecca daha sonra başka ebeveynleri de bilgilendirmek amacıyla Facebook’ta bir gönderi paylaştı altta görebilirsiniz.

Herkesin Kyla’nın halini soruyor. Kızım neyse ki taburcu edildi. Bu sabah suratında aşırı şişme olsa da şimdi daha iyi durumda. Konu ile ilgili ben de tetkik yaptım. Bizimkine benzer çoğu olayla karşılaştım. Aşağıdaki fotoğraflar da dünden bugüne kadar çekilenler. Banana Boat marka güneş kreminin üstünde 50 etken bulunduğu yazıyordu. Şirketten yetki sahibi bir adlı görüştüm ve bana güneş kreminin parasını iade edeceklerini söylemekle yetindiler.

Rebecca Cannon, kızının suratına Banana Boat Kids SPF50 marka güneş kremi sürmüştü. Bundan bu tür güneş kremi almadan evvelce muhakkak hekiminize danışın.

Kendinizi güneşten güvenliğini sağlamak çok önemli. Fakat her güneş kremine de güvenilmiyor. Daha evvelce de ifade ettiğimiz gibi kullanacağınız ya da alacağınız güneş kremi ile ilgili hekiminize danışın. Diğer ebeveynlerin de haberdar olması amacıyla paylaşın.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Doğum günü pastası | Pasta Siparişi