Bu yiyecekleri yediğinizde sivrisinekler sizden kaçacaklar

Bu yiyecekleri yediğinizde sivrisinekler sizden kaçacaklar

Bu yiyecekleri yediğinizde sivrisinekler sizden kaçacaklar

Herkes yaz aylarını sever. Yazın gelişi bile insanı mutlu eder. Fakat yaz gelir iken yanında birtakım istenmeyen şeyleri de getirir. Bunlardan en önde geleni sivrisineklerdir.

Fakat sivrisineklerden kurtulmak amacıyla natural bir çözüm var. ‘Keşke daha evvelce bilseydim’ diyeceksiniz.

Muhtemelen her bireyin sivrisinek ısırıklarından bunaldığı ve bıktığı vakitler olmuştur. En kötüsü de sivrisineklerin sizi ısırdığını ertesi gün vücudunuzda meydana gelen kabartılardan anlamanızdır. Sivrisineklerden kurtulmak amacıyla sarfedilen losyonlarda ise cildimize zararlı kimyasal maddeler bulunur.

Healthyfoodhouse adlı internet sitesi, önerisiyle sivrisinek ısırıklarına son vereceğini iddia ediyor. Her şey B vitamini yardımıyla gerçekleşecekmiş.

B vitamininin çok alımı yardımıyla bedende sivrisineklerin nefret ettiği ve insanlar doğrulusunda farkedilemeyen bir koku oluşur.

B vitamini her gün yediğimiz yiyeceklerde var. Bunların başında patates, fasulye, brokoli ve soğan geliyor. B vitamini sivrisinekleri kovmasının haricinde, metabolizmamıza ve alyuvarlarımıza da çok faydalı.

Sivrisinek ısırıkları sinir bozucu kabarıklıklardan ibaret değil. Hastalık taşıyan bir sivrisinek doğrulusunda ısırılmanız durumunda ölebilirsiniz bile.

Ülkemizdeki sivrisinekler zika virüsü taşımadıkları ve malarya amacıyla olmadıkları amacıyla bir yönden şanslıyız. Fakat bu sivrisinek ısırıklarının sinir bozucu olmadığı manasına gelmiyor.

Bu makale sivrisineklerden uzak geçirmek isteyen dostlarınızla makaleyı paylaşın.