Doğru bileşenlerle tüketilen baharatlar şifa bombası

Amerika Seattle Fred Hutchinson Araştırma Merkezi uzmanlarınca baharatların nasıl insan tüketiminde daha faydalı olabileceğine dair araştırma yapılmıştır. İşte birlikte tüketilince faydası katlanan şifa bombası baharatlar.

BU BAHARATLARI BİRLİKTE YİYELİM FAYDASI KATLANSIN

ZERDEÇAL ile YUMURTA

Kansere karşı koruyan iltihap giderici zerdeçalı, özellikle tavuklu, yumurtalı ve ton balıklı yemeklerle beraber tükettiğinizde faydasını artırıyor. Bu şekilde bir çok hastalığa karşı koruyor.

KİMYON ve YOĞURT

Yoğurt ile kimyonu beraber tüketmek metabolizmayı hızlandırıyor. Kimyonu havuçla birlikte tüketmek ise vücudun direncini artırıyor.

BAL ile KARABİBER

Toz karabiber ile bal ve soğanı karıştırarak macun yapılıp saça sürüldüğünde saç dökülmesine çare olduğunu, dökülen saçları geri çıkardığını göreceksiniz.

TARÇIN ile ELMA

İnsülin direncini artıran tarçın ve elma karışımı, vücuttaki şeker ihtiyacını da bu şekilde azaltıyor.

TAHIL ve BİBERİYE

Domates sosunuzu yada etinizi marine ederken biberiye mutlaka kullanın. Ayrıca kek ve tahıllı ekmeklerle birlikte kullanacağınız biberiye kronik rahatsızlıklara karşı koruma sağlıyor.

ET ve KIRMIZI BİBER

Toz veya pul kırmızı biberi et ve balık marine ederken kullanırsanız metabolizma hızınızı artıracaktır.

TAVUK ile KİŞNİŞ

Maydanozgiller ailesinden olan kişnişin tohumları (çekilmiş toz kişniş) tavuk ile birlikle tüketilirse uykusuzluğa iyi gelir.

En Yeni Konular